INSTYTUT KONFUCJUSZA NA POLITECHNICE WARSZAWSKIEJ

华沙理工大学孔子学院

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma na celu promocję języka i kultury chińskiej oraz inicjowanie współpracy między studentami, naukowcami i przedsiębiorcami działającymi w obydwu krajach. Potwierdzeniem wysokiego standardu kształcenia na kursach języka chińskiego jest uzyskana akredytacja Chinese Testing International (CTI) do przeprowadzania egzaminów certyfikowanych na wszystkich poziomach znajomości języka. Instytut jest jedną z ponad 500 jednostek działających na całym świecie, która przyczynia się do budowania kontaktów polsko-chińskich.

Instytuty Konfucjusza

Instytuty Konfucjusza to sieć organizacji non-profit, których ideą jest propagowanie chińskiego języka i kultury. Na świecie działa ich ponad 500. W Polsce łącznie powstało dotychczas sześć Instytutów Konfucjusza: przy Politechnice Warszawskiej, Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, Politechnice Opolskiej, Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie Wrocławskim i Uniwersytecie Gdańskim.

Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska jest wiodącą w Polsce uczelnią techniczną, która aktywnie uczestniczy w krajowych i zagranicznych programach badawczych. Uczelnia dysponuje szerokim potencjałem naukowo-badawczym w dziedzinie nauk technicznych tj. wyspecjalizowanymi kadrami, bazą badawczą i laboratoryjną na światowym poziomie. Transfer technologii jest ważnym elementem misji uczelni jako ośrodka innowacyjności i przedsiębiorczości. Na 19 wydziałach i w 1 kolegium kształci się aktualnie ponad 30 tys. studentów i doktorantów. W Politechnice Warszawskiej działa ponad 150 kół naukowych i organizacji studenckich. Realizowane przez studentów projekty badawcze pozwalają na połączenie wiedzy zdobytej w toku studiów z umiejętnościami praktycznymi. Około 91,5 proc. absolwentów znajduje pierwszą pracę do trzech miesięcy po ukończeniu studiów (Monitoring Karier Zawodowych Absolwentów Politechniki Warszawskiej, edycja VIII, 2019 r.).