Chiński Nowy Rok – Święto Wiosny

Chiński Nowy Rok, czyli inaczej Święto Wiosny, to dla Chińczyków najważniejsze tradycyjne święto. Jest to czas spotkań wszystkich członków rodziny i w czasie świąt odbywa się wiele uroczystości, które mogą trwać przez blisko pół miesiąca. Kluczowym kolorem dla obchodów Nowego Roku jest kolor czerwony, który symbolizuje dobrobyt i szczęśliwą przyszłość.

Rejestracja na zdalne zajęcia z języka chińskiego w semestrze letnim 2021/2022- 2 tura

Szanowni Państwo,

informujemy, że 01.02.2022 r. ruszyła rejestracja na zdalne kursy języka chińskiego w Instytucie Konfucjusza Politechniki Warszawskiej na semestr letni, r. a. 2021/2022.

Rekrutacja na zajęcia odbywa się przez formularz zgłoszeniowy.  Formularz znajduje się na stronie internetowej  https://zapisy.confucius.pw.edu.pl

Rejestracja na zdalne zajęcia z języka chińskiego w semestrze letnim 2021/2022

Szanowni Państwo,

Pierwsza tura zapisów: 01.02.2022 r. – 09.02.2022 r.

Kursy w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej oferuje kursy języka chińskiego, mandaryńskiego dedykowane studentom, pracownikom Politechniki Warszawskiej oraz uczniom szkół, przedszkolakom, słuchaczom Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz wszystkim chętnym. Większość zajęć prowadzonych jest w języku angielskim przez chińskich nauczycieli.

Zapraszamy na zdalne zajęcia Tai Chi

W dniu 19.01.2022 r. serdecznie zapraszamy na zdalne zajęcia Tai Chi, prowadzone przez prof. Hong WeiGuo

Mistrz Hong jest prezesem Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Chińskich Sztuk Walki i Tai Chi oraz gościnnym profesorem Pekińskiego Uniwersytetu Języka i Kultury.

19.01.2022 r. - prof. Hong WeiGuo: "Zajęcia Tai Chi"

Szanowni Państwo,

W dniu 19.01.2022 r. serdecznie zapraszamy na zdalne zajęcia Tai Chi, prowadzone przez prof. Hong WeiGuo

Zajęcia odbędą się w godzinach: 10:00-11.00

Obowiązuje odpowiedni strój sportowy: ubiór i  buty

Zajęcia odbędą się w języku angielskim.

Link do spotkania:

room number:982 201 0289
code:0524

Osoby zainteresowane udziałem proszone są o mailowe zgłoszenie chęci uczestnictwa na adres: Confucius.Institute@pw.edu.pl

17.01.2022 - prof.nadzw.Chaoyi Xia: "Development of Bridges in China" (wykład zdalny)

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład gościnny prof. nadzw. Chaoyi Xia zatytułowany: Development of Bridges in China

Relacja z uroczystości wręczenia nagród w konkursie: "Chińskie Impresje"

W dniu 17 grudnia 2021 r. w siedzibie Instytutu Konfucjusza Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla laureatów konkursu fotograficznego “Chińskie impresje". Konkurs został zorganizowany przez Instytut Konfucjusza i był skierowany do polskich miłośników fotografii zainteresowanych chińską kulturą.

Harmonogram wykładów Instytutu Konfucjusza PW 2022 (w trybie zdalnym)

W roku 2022 chcielibyśmy zaprosić Państwa na zdalne wykłady w języku angielskim i polskim na temat kultury i techniki chińskiej.

Lista wykładów w tabeli poniżej. Wymagane jest zgłoszenie udziału na email.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nami: Confucius.Institute@pw.edu.pl.

Letnie kursy języka chińskiego BLCU 2022

Szanowni Słuchacze,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą letnich kursów języka chińskiego, organizowanych przez Beijing Language and Culture University (BLCU).

Warsztaty chińskich wycinanek dla uczestników kursów języka chińskiego, organizowane przez Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej.

W dniu 18.12.2021 zapraszamy uczestników kursu języka chińskiego na bezpłatne warsztaty tradycyjnej sztuki chińskich wycinanek. Nasza nauczycielka języka chińskiego Cong Jie przedstawi tę chińską sztukę ludową od strony kulturowej. Wycinanki to forma chińskiej sztuki ludowej, która jest jedną z najpopularniejszych w Chinach. Jej motywy mogą być różne: rośliny, zwierzęta itp. Każdy wzór podobnie jak znak w chińskim alfabecie ma znaczenie symboliczne.

Przewidujemy powtórzenie warsztatów w styczniu i lutym 2022 r.

Warsztaty kaligrafii chińskiej dla uczestników kursów języka chińskiego, organizowane przez Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej.

W dniach 26.11.2021 r. i 03.12.2021 r. odbyły się bezpłatne warsztaty kaligrafii chińskiej dla uczestników kursów języka chińskiego, organizowane przez Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej. Nasza nauczycielka języka chińskiego Zhaohan Li przedstawiła tę sztukę od strony kulturowej a także wprowadziła w tajniki języka chińskiego. Zaprezentowała uczestnikom warsztatów kolejność stawiania kresek i znaczenie poszczególnych znaków. Wszystko to z wykorzystaniem tradycyjnych chińskich narzędzi do kaligrafii.

Ostatnie w tym roku warsztaty chińskiej kaligrafii odbędą się w dniu 10.12.2021 r.

Przewidujemy powtórzenie warsztatów w styczniu i lutym 2022 r.

Konkurs fotograficzny pn.:"Chińskie Impresje"

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej zaprasza do udziału w konkursie fotograficznym pn.: "Chińskie Impresje", skierowanym do polskich miłośników fotografii zainteresowanych chińską kulturą.

plakat Chińskie Impresje (pdf, 5,72 MB)

Konferencja Culture-Science-Education

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić Państwa na konferencję pt. Culture-Science-Education organizowaną w związku z nawiązaniem współpracy Politechniki Warszawskiej (PW) z Beijing Jiaotong University (BJTU). Konferencja odbędzie się w dniu 23 czerwca 2021 r. (środa) w formule online na platformie PINE, która nie wymaga instalowania dodatkowych narzędzi i dostępna jest poprzez Google Chrome/ Firefox.