Kursy w semestrze letnim roku akademickiego 2021/2022

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej oferuje kursy języka chińskiego, mandaryńskiego dedykowane studentom, pracownikom Politechniki Warszawskiej oraz uczniom szkół, przedszkolakom, słuchaczom Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz wszystkim chętnym. Większość zajęć prowadzonych jest po angielsku przez chińskich nauczycieli.

Zapraszamy na zdalne zajęcia Tai Chi

W dniu 19.01.2022 r. serdecznie zapraszamy na zdalne zajęcia Tai Chi, prowadzone przez prof. Hong WeiGuo

Mistrz Hong jest prezesem Nowozelandzkiego Stowarzyszenia Chińskich Sztuk Walki i Tai Chi oraz gościnnym profesorem Pekińskiego Uniwersytetu Języka i Kultury.

17.01.2022 - prof.nadzw.Chaoyi Xia: "Development of Bridges in China" (wykład zdalny)

Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej ma zaszczyt zaprosić wszystkich zainteresowanych na wykład gościnny prof. nadzw. Chaoyi Xia zatytułowany: Development of Bridges in China

Relacja z uroczystości wręczenia nagród w konkursie: "Chińskie Impresje"

W dniu 17 grudnia 2021 r. w siedzibie Instytutu Konfucjusza Politechniki Warszawskiej odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień dla laureatów konkursu fotograficznego “Chińskie impresje". Konkurs został zorganizowany przez Instytut Konfucjusza i był skierowany do polskich miłośników fotografii zainteresowanych chińską kulturą.

Harmonogram wykładów Instytutu Konfucjusza PW 2022 (w trybie zdalnym)

W roku 2022 chcielibyśmy zaprosić Państwa na zdalne wykłady w języku angielskim i polskim na temat kultury i techniki chińskiej.

Lista wykładów w tabeli poniżej. Wymagane jest zgłoszenie udziału na email.

W przypadku jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z nami: Confucius.Institute@pw.edu.pl.

Letnie kursy języka chińskiego BLCU 2022

Szanowni Słuchacze,

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą letnich kursów języka chińskiego, organizowanych przez Beijing Language and Culture University (BLCU).

Warsztaty chińskich wycinanek dla uczestników kursów języka chińskiego, organizowane przez Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej.

W dniu 18.12.2021 zapraszamy uczestników kursu języka chińskiego na bezpłatne warsztaty tradycyjnej sztuki chińskich wycinanek. Nasza nauczycielka języka chińskiego Cong Jie przedstawi tę chińską sztukę ludową od strony kulturowej. Wycinanki to forma chińskiej sztuki ludowej, która jest jedną z najpopularniejszych w Chinach. Jej motywy mogą być różne: rośliny, zwierzęta itp. Każdy wzór podobnie jak znak w chińskim alfabecie ma znaczenie symboliczne.

Przewidujemy powtórzenie warsztatów w styczniu i lutym 2022 r.

Warsztaty kaligrafii chińskiej dla uczestników kursów języka chińskiego, organizowane przez Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej.

W dniach 26.11.2021 r. i 03.12.2021 r. odbyły się bezpłatne warsztaty kaligrafii chińskiej dla uczestników kursów języka chińskiego, organizowane przez Instytut Konfucjusza Politechniki Warszawskiej. Nasza nauczycielka języka chińskiego Zhaohan Li przedstawiła tę sztukę od strony kulturowej a także wprowadziła w tajniki języka chińskiego. Zaprezentowała uczestnikom warsztatów kolejność stawiania kresek i znaczenie poszczególnych znaków. Wszystko to z wykorzystaniem tradycyjnych chińskich narzędzi do kaligrafii.

Ostatnie w tym roku warsztaty chińskiej kaligrafii odbędą się w dniu 10.12.2021 r.

Przewidujemy powtórzenie warsztatów w styczniu i lutym 2022 r.